Sungrow SBR battery module 3.2kW SMR032-V113
PRODUCT CATEGORIES
PV modules
(37)
Trina Solar
(14)
Jinko Solar
(9)
Hyundai
(10)
Qcells
(4)
DMECG Solar
(9)
TCL Solar
(1)
AIKO
(13)
Tongwei
(5)
Inverters
(182)
SolarEdge
(56)
Sungrow
(53)
Huawei
(42)
Fronius
(12)
SMA
(36)
Solis
(13)
ZCS Azzurro
(30)
Power optimizers
(26)
SolarEdge
(19)
Sungrow
(1)
Huawei
(6)
Mounting systems
(24)
K2 Systems
(26)
Batteries
(54)
(8)
(18)
(8)
BYD
(4)
ZCS Azzurro
(17)
E-mobility
(28)
(27)
(2)
WallBox
Fronius
(2)
Accessories
(88)
(46)
(20)
(10)
BYD
Solis
SMA
(3)
Hvala za izkazani interes.
Kontaktirali vas bomo v kratkem.
Article code: SMR032-V113?>
URL copied to clipboard!
Share
Prices are visible only to registered B2B customers
FAQ - Frequently asked questions
Šifra:
SMR032-V113
HIGH-PERFORMANCE
Up to 30A continuous charging and discharging current with high efficiency
Up to 100% usable energy
FLEXIBILITY
Extendable during lifetime
Support 3-8 modules per unit, max. 4 units in parallel, 9–100 kWh capacity range
SAFETY
Lithium iron phosphate Battery
Multi-stages protection design and extensive safety certification
EASY INSTALLATION
Compact and light, single person installation
Plug and play, no cables needed between battery modules
Prices do not include VAT
Send inquiry
Out of stock
Notify me when the product is available.
REGISTER TO SEE PRICES
Documentation
Datasheet
Similar products
Sungrow - 11 kW AC charger for electric vehicles, compatible with 3ph SHRT inverters
Sungrow 8kW Three Phase Hybrid Inverter SH8.0RT for residential use