Sungrow 50kW Three Phase PV Inverter SG50CX-P2
PRODUCT CATEGORIES
PV modules
(37)
Trina Solar
(14)
Jinko Solar
(9)
Hyundai
(10)
Qcells
(4)
DMECG Solar
(9)
TCL Solar
(1)
AIKO
(13)
Tongwei
(5)
Inverters
(182)
SolarEdge
(56)
Sungrow
(53)
Huawei
(42)
Fronius
(12)
SMA
(36)
Solis
(13)
ZCS Azzurro
(30)
Power optimizers
(26)
SolarEdge
(19)
Sungrow
(1)
Huawei
(6)
Mounting systems
(24)
K2 Systems
(26)
Batteries
(54)
(8)
(18)
(8)
BYD
(4)
ZCS Azzurro
(17)
E-mobility
(28)
(27)
(2)
WallBox
Fronius
(2)
Accessories
(88)
(46)
(20)
(10)
BYD
Solis
SMA
(3)
Hvala za izkazani interes.
Kontaktirali vas bomo v kratkem.
Article code: SG50CX-P2?>
URL copied to clipboard!
Share
Prices are visible only to registered B2B customers
FAQ - Frequently asked questions
Šifra:
SG50CX-P2
Sungrow 50kW Three Phase PV Inverter SG50CX-P2 - N.4 MPPT-DC Switch -SPD DC: Type I + II - SPD AC: Type II - IP66
HIGH YIELD
DC 15A current input, compatible with over 500W+ PV module
Dynamic shading optimization mode
Built-in PID recovery function
LOWER INVESTMENT
Easy to handle thanks to 34% weight-reduced
Plug and Play with Buckle Design
SMART O&M
Key component diagnosis and protection
Smart IV Curve Diagnosis
Grid fault record function, easy for remote O&M
PROVEN SAFETY
IP66 protection and C5 Anti-corrosion
DC Type I+II SPD, AC Type II SPD
Support AFCI 2.0 function
Prices do not include VAT
Send inquiry
On stock
REGISTER TO SEE PRICES
Documentation
Datasheet
Similar products
Sungrow WINET-S communication device
Trina Solar Vertex S+ 445W DUAL GLASS N type i-TOPCon PV module with black frame
Trina Solar Vertex 575W Monocrystalline PV module